Αθλητισμός — 16/09/2012 at 23:58

«Βαρύ» Ποδαρικό για την Νέα Ομάδα. Ιωνικός – Α.Ε. Σαρωνικού 5-0

by

«Βαρύ» Ποδαρικό για την Νέα Ομάδα. Ιωνικός – Α.Ε. Σαρωνικού 5-0Δύσκολο απόγευμα κυριακής πέρασε η ομάδα ποδοσφαίρου του Σαρωνικού στο γήπεδο της Νεάπολης καθώς οι ποδοσφαιριστές της Αίγινας αντιμετώπισαν την γνωστή ομάδα της Νίκαιας. Ο Σαρωνικός αγωνίστηκε εναντίον του Ιωνικού στα πλαίσια του Κυπέλλου ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 2012/13. Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής, παρά το γεγονός οτι η ομάδα μας συγκαταλέγεται στις ισχυρές ομάδες της κατηγορίας. Έτσι ο αγώνας δεν είχε το καλύτερο αποτέλεσμα για την ομάδα του Σαρωνικού καθώς οι γηπεδούχοι σημείωσαν πέντε ιδιαίτερα εντυπωσιακά γκολ .

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους μόλις στο 5ο λεπτό ο Σκαφτούρος με κοντινή κεφαλιά. Στο 22ο λεπτό ο Παπαδάκος από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε με πλασέ το 2-0. Τρία λεπτά αργότερα, στο 25ο λεπτό ο Τσακίρης πέρασε κάθετη μπαλιά στον Αχλαδιώτη κι αυτός με τεχνικό πλασέ πέρασε τη μπάλα πάνω από τον τερματοφιλακα του Σαρωνικου κάνοντας το 3-0. Στο 30ο λεπτό ο Σαρωνικός έχασε μεγάλη ευκαιρία να μειώσει το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 60ο λεπτό ο Σκαφτούρος με κεφαλιά – ψαράκι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 4-0. Το τελικό 5-0 έκανε στο 89ο λεπτό ο Σταμπούλογλου με σουτ – κεραυνό πολλά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Ας ελπίσουμε ότι το κακό ξεκίνημα της ομάδας μας οφείλετε στο ότι από την έναρξη κιόλας των αγωνιστικών υποχρεώσεων του, ο Σαρωνικός βρέθηκε να παίζει με ένα ιστορικό σύλλογο και μάλιστα εκτός έδρας. Ευχόμαστε ότι στις επόμενες αγωνιστικές η ομάδας μας θα βρει τα πατήματα της και θα επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Αδαμόπουλος, Τσιπλάκης, Κωνσταντόπουλος, Χιώτογλου, Μωυσιάδης, Τσακίρης, Αχλαδιώτης (67 Λαμπρινάτος), Ατματζίδης (73 Σταμπούλογλου), Σκαφτούρος, Παπαδάκος, Κουμουλίδης (56 Γιαλελής).

ΑΕ Σαρωνικού: Μπακομήτρος, Κλώνος, Σκλάβαινας (29 Δελής), Λαδάς, Ζάρκα, Καλαφάτης, Πασχάλης (66 Μπακομήτρος), Γιαννούλης, Γκοτσούλιας, Μπακομήτρος, Κυριαζής (58 Παπασεβαστός).

[vsw id=»Xxk0rgGVbWQ#!» source=»youtube» width=»660″ height=»400″ autoplay=»no»]