Αθλητισμός — 02/06/2012 at 09:26

Αποτελέσματα Πρώτης Ημέρας και Πρόγραμμα της Δεύτερης

by

logo_aegina_cupΟλοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα του Αίγινα Cup 2012 με τους αγώνες των προκριματικών και σημειώθηκαν τα ακόλουθα αποτελέσματα.

Στο ταμπλό των ανδρών:

Μασβαντόπουλος / Μπαλιά – Τσαμουτσαντώνης / Γιαννούλης 2-0 (21-15, 21-17)

Λέκκας / Στάθης – Λορέντζος / Τσοτσόρος 2-1 (17-21, 21-09, 15-10)

Λαλίζας / Τζίτσης – Καρβούνης / Τριανταφύλλου 2-1 (15-21, 21-18, 15-09)

Λορέντζος Θαν. / Λορέντζος Φανούρης – Αλεξανδρόπουλος / Ανταλής 1-2 (21-18, 19-21, 10-15)

Γκρινέζος / Λεβεντόπουλος – Πέτρας / Χαριάτης 1-2 (24-22, 18-21, 14-16)

Τόγιας / Τζούλας – Τόγιας / Χαρτοφυλάκας 0-2 (17-21, 05-21)

Βουβάνης / Χελιώτης – Ψωμιάδης / Γιαννής 0-2 (15-21, 21-23)

Γιαννακόπουλος / Λιαμοίρας – Βουλγαράκης / Κονιάρης 2-0 (21-12, 21-17)

Γκρινέζος / Μεθενίτης – Ντελής / Λειβαδάς 2-0 (21-15, 21-19)

Σακκελίων / Παρπαργύρης – Νύρης / Λαδάς 0-2 (12-21, 08-21)

Γιαννούλης / Τσέλιος – Βατικιώτης/ Ασπράκης 2-0 (21-17, 21-13)

 

Στο ταμπλό των γυναικών:

Κλέλλη / Τζώνη – Σταθοπούλου / Βουζινιώτη 2-0 (21-14, 21-17)

Κοζωνάκη / Ταντάουϊ – Γιαννούλη / Ρακίπη 0-2 (12-21, 18-21)

Κατσαϊτη / Γκαργκανέτα – Δρακοπούλου / Κρούσσου 0-2 άνευ αγώνα

Τζινιέρη / Βογιατζόγλου – Λαλίζα / Καλαμάκη 2-0 (21-17, 21-19)

Μαστρογιαννίδου / Πλέπη – Τσέλη / Τσαμουράνη 2-0 (21-19, 21-16)

Κοραχλή / Αλυφαντή – Σταθοπούλου / Λάκκου 0-2 (05-21, 07-21)

 

Η πρώτη ημέρα του Αίγινα Cup που διεξάγεται στην παραλία της Αύρας έλαβε τέλος και σε λίγες ώρες… στις 8:30 το πρωί του Σαββάτου 2 Ιουνίου ξεκινούν οι αγώνες της δεύτερης ημέρας του τουρνουά.

 

Η αγωνιστική δράση υπολογίζεται να διαρκέσει πάνω από 12 ώρες και ο κόσμος του νησιού αναμένεται να αγκαλιάσει και πάλι την προσπάθεια των συμμετέχοντων.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

Σάββατο 2/6/2012

08:30 Γκρόζας/Βλάχος – Γιαννούλης/Τσέλιος

09:00 Κλέλη/Τζώνη – Γιαννούλη/Ρακίπη

09:30 Τσέλιου/Τσαμουράνη  – Σταθοπούλου/Λάκκου

10:00 Τόγιας Δ / Χαρτοφύλακας – Πετράς/         Νικητής 8

Λάλιζας/Τζίτζης – Αλεξανδρόπουλος/Ανταλής1   νικητής   9

11:00 Γιαννακόπουλος/Λιαμίρας – Γκουντέλιος/Λίχνας

11:30 Λέκας/Στάθης- Πασβαντόπουλος/Μπάλιας

12:00 ο νικητής 8 – Κατσιβέλη

12:30 Κλόνος/Κογκαλίδης –  νικητή 9

13:00 Γιαννακόπουλος/Λιαμίρας – Γκουντέλιος/Λίχνας ο νικητής με τον νικητή Γκρόζας/Βλάχος – Γιαννούλης/Τσέλιος

13:30 Κοζωνάκη/Ταντάουι- Βοσυνιώτη/Σταθοπούλου

14:00 Κοραχάη/Αλυφαντή – Κλέλη/Τζώνη

15:00 Δρακοπούλου/Κρούσσου- Γιαννούλη/Ρακίπη

15:30 Νεστορίδης/Στεριανός – Ντρής/Λαδάς

16:00 Γκρινέζος/Μεθενίτης – Ζαμπέλη/Ανδρέα

16:30Μπουρδόπουλος/Παπανδρόπουλος – Ψωμιάδης /Γιάννης

17:00 Μαστρωγιαννίδου/Πλέπη  – με τον νικητή του αγώνα Κοζωνάκη/Ταντάουι- Βοσυνιώτη/Σταθοπούλου

17:30 αγώνες δεύτερου γύρου αντρών

18:00 αγώνες δεύτερου γύρου αντρών

18:30 αγώνες δεύτερου γύρου αντρών

19:00 αγώνες δεύτερου γύρου αντρών

19:30 αγώνες δεύτερου γύρου αντρών

Leave a Comment